Odvážné business modely

Květen 11, 2012 in Společenské podnikání, XLAB

Na konferenci GFSC 2012 jsme prezentovali pár našich “odvážných business modelů”. V jejich jádru je férový a udržitelný způsob podnikání, faktor společenského povědomí  a mechanismus pro zvýšení konkurenceschopnosti, tak aby takto nastavený podnik ostatní hráče na trhu nejen dorovnal, ale dokázal i překonat.

 

Jednou z hlavních příčin současné finanční krize je akumulace peněz na jedné části ekonomického spektra. Je jedno zda jde o banky, obří korporace či jednotlivce, fakt je že většinu bohatství drží v rukou ve srovnání se zbytkem planety pouze úzká skupina lidí.

Naše modely představují mechanismy pro udržení peněz v oběhu lokální ekonomiky namísto jejich odlivu a akumulace do jednoho místa. Tímto způsobem se vám peníze které utratíte v nějaké podobě opět vrátí zpět.

Bohemian.me

Náš první koncept kde jsme takovýto model navrhli je sociální síť kombinovaná se seznamkou, která byla navržena pro spolupráci s přední českou seznamkou libimseti.cz.

Více o tomto konceptu si můžete přečíst zde 

 

RingLink

RingLink je koncept, který v sobě kloubí to nejlepší z našich business modelů. Jeho stavebními kameny jsou takzvané prstence, jež jsou obousměrné lokální sítě typu spotřebitel-podnikatel utvořené za účelem vytvoření oboustranně výhodného partnerství.

Klíčovou myšlenkou je zde podpora lokálního podnikání, zvýšení podílu lokálních peněz v oběhu a snaha o jejich udržení v oběhu po co nejdelší dobu. Tento přístup je v centru všech našich business modelů, protože jsme přesvědčeni o tom, že pokud má sociální podnikání uspět, musí se odehrávat už na nejnižších úrovních ekonomiky.

 

 

Trade Camp

Trade Camp je dalším ambiciózním konceptem, který se snaží dosáhnout stejného cíle jako RingLink, avšak za použití odlišného přístupu.

Hlavní myšlenka je zde pokus o vytvoření unikátní obchodní platformy, kde by mohly se svými akciemi jednoduchým a intuitivním způsobem obchodovat i velmi malé podniky.

 

Vytvořením takovéhoto trhu generujího určitý profit se snažíme docílit přísunu nyní zmražených investičních peněz  k malým podnikatelům od malých až středních investorů. I takováto forma investice by totiž malým podnikům pomohla expandovat a ve větším měřítku generovat profit pro investory.

 

 

Nitromsoft navrhuje podobné modely v rámci sociálního podnikání (social entrepreneurship), pokud vás toto téma zajímá, neváhejte nás kontaktovat.