Bohemian.me

Květen 10, 2012 in Společenské podnikání, XLAB

Koncept unikátní online seznamky s prvky sociální sítě a inovativním business modelem, který byl navržen v rámci zamýšlené spolupráce s libimseti.cz.

Bohemian.me měl převést některé z prvků herní série Playboy do on-line prostředí a do skutečných vztahů mezi vzájemně interaktivními lidmi.

Zcela nový prvek zde měl být například žebříček prestyže a spolků, síť měla mít vlastní měnu a nabízet možnost si peníze svou on-line aktivitou vydělat (a nakupovat ze ně skutečné produkty a služby), plus hlavní stránka měla sloužit jako jakýsi social dashboard, který by umožňoval pracovat s hlavními sociálními sítěmi z jednoho místa.

To vše by pak bylo v  pozadí propojeno s webem libimseti.cz pomocí systému nazvaném Playboy Engine, který by obstarával komunikaci a výměnu dat mezi těmito dvěma sítěmi a dále umožňoval připojení dalších, klidně i odlišně zaměřených sítí.

Business model byl navržen tak, aby umožňoval a podporoval cirkulaci peněz a služeb v rámci sítě, pokud možno, tak i na lokální úrovni. Síť by tak poskytovala kvalitní služby pro uživatele za přívětivé ceny, odbyt pro výrobce a poskytovatele služeb, financování správy a rozvoje sítě, a ve větším měřítku pak i pozitivní přínos místní ekonomice.

 

Nitromsoft navrhuje podobné modely v rámci sociálního podnikání (social entrepreneurship), pokud vás toto téma zajímá, neváhejte nás kontaktovat.